Laureátom 22. ročníka Ceny Oskára Čepana je kolektív nominovaných umelcov. Gratulujeme!

 

finalisti-page

 

Na rezidenciu do Residency Unlimited v NYC vycestuje Katarína Hrušková, ktorú si spomedzi seba kolektívni laureáti sami zvolili!

 


Laureátom Ceny ASK? 2017 je Omar Mirza. Gratulujeme!

 

laureat-ASK

 

 


Výstava laureátov COČ 2015 a 2016 v Novej Cvernovke v Bratislave

 

vizual

 


Bratislava Art Festival je v rekonštrukcii

 

blaf cover

 


 

Do Nadácie – Centrum súčasného umenia od 1. marca 2016 nastúpi nový výkonný riaditeľ Christian Potiron a vystrieda tak Bohdanu Hromádkovú, ktorá bola na tejto pozícii 15 rokov.

Christian Potiron je pôvodom z Francúzska, ale v strednej Európe a na Slovensku už žije 14 rokov. Má za sebou sedemročnú prax na vedúcich pozíciách v dvoch vrcholných kultúrnych projektoch, Európske Hlavne Mesto Kultúry v Košiciach a v Plzni. Získal tam bohaté skúsenosti pri tvorbe kultúrneho programu a pri práci na lokálnej kultúrnej politike. V rokoch 2002 – 2006 pracoval v kultúrnom centre Stanica v Žiline, kde získal predovšetkým prehľad o celoslovenskej kultúrnej scéne a financovaní nezávislej kultúrnej iniciatívy. Má dobre vybudované kontakty aj v zahraničí a spolupracoval s viacerými európskymi partnermi a sieťami. Dlhodobo sa venuje téme umenia vo verejnom priestore a komunitné umenie alebo práci s publikom. Absolvoval štúdium „Územné plánovanie a sociálny rozvoj“ na univerzite v Paríži – Nord vo Francúzsku pred odchodom na Slovensku a potom študoval „kultúrny manažment a kultúrnu politiku na Balkáne“ v Belehrade.

Teším sa že mi bola daná možnosť ďalej sa aktívne zúčastniť transformácie slovenskej kultúrnej scény. Verím v prestíž tejto organizácie a chcem nadáciu udržať v kľúčovej role, ktoré mala od revolúcie v podpore umeleckých iniciatív na Slovensku. Chcem posilniť vzdelávacie aktivity nadácie, hľadať formáty pre lepšie interakcie umenia s verejnosťou a byť nápomocný pri tvorbe lokálnej kultúrnej politiky v slovenských mestách a krajoch.“ povedal nový riaditeľ.

fotoprofil

Nadácia – Centrum súčasného umenia hľadá 
nového výkonného riaditeľa


Nadácia - Centrum súčasného umenia (NCSU) vznikla v roku 1993 pod názvom Sorosovo centrum súčasného umenia. Počas svojho pôsobenia, riadiaceho sa filozofiou otvorenej spoločnosti, výraznou mierou prispela k podpore a rozvoju súčasných podôb výtvarného umenia, divadla, tanca, hudby, kinematografie a filmovej tvorby. Nadácia sa postupne vyprofilovala na inštitúciu zameranú na podporu súčasného vizuálneho umenia, organizovanie umeleckých a vzdelávacích aktivít, poskytovanie dokumentačných a informačných materiálov, čím sa stala jedinečnou svojho druhu na Slovensku.


Informácia o pracovnej pozícii:

 • strategické vedenie a kontrola administratívneho a právneho chodu nadácie
 • zabezpečenie finančnej udržateľnosti nadácie – skúsenosti v oblasti finančného manažmentu
 • fundraising – skúsenosti v grantových procesoch, písanie projektov, žiadanie grantov a získavanie financií aj od súkromných donorov
 • aktívna účasť na tvorbe programov / vyhľadávanie potenciálnych príležitostí v súlade s misiou nadácie podpory súčasného umenia
 • poznanie neziskového sektoru je výhodou
 • komunikačné zručnosti, samostatnosť a schopnosť vedenia pracovného tímu a spolupráca s koordinátormi


Ponúkame:

 • profil inštitúcie – dvadsať rokov pôsobenia na umeleckej scéne
 • administratívne zázemie
 • voľnosť v budovaní nových programov
 • kontakty a know-how
 • flexibilný pracovný čas

Záujemci o túto pozíciu môžu poslať životopis a motivačný list na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2015

Predpokladaný termín nástupu: január 2016

Vybraní kandidáti budú pozvaní na osobný pohovor.


Kontakt:

Nadácia – Centrum súčasného umenia

Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10, Bratislava

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. / 0905 249 279 / www.ncsu.sk

2% pre súčasné umenie!

Nadácia - Centrum súčasného umenia už 25 rokov vytvára platformy podporujúce rozvoj umeleckej tvorby, jej prezentácie a vzdelávania v oblasti súčasného umenia.

V nasledujúcom roku je pre nás dôležitý posun v smerovaní nadácie a konceptuálne zmeny v rámci zabehnutých projektov s cieľom ďalšieho zviditeľnenia súčasnej umeleckej tvorby a jej interakcie s verejnosťou.

Aj Vaše 2% nás posunú bližšie k tomuto cieľu.
Vopred ďakujeme za Vašu podporu!

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu 2% z dane: 

Názov: Nadácia - Centrum súčasného umenia
Adresa: Kollárovo námestie 10, 811 07, Bratislava
Právna forma: Nadácia
IČO: 30845165

Ak ste zamestnanec, vyžiadajte si od zamestnávateľa Potvrdenie o zaplatení dane vypočítajte 2% a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy. Obe tlačivá doručte na príslušný daňový úrad, najneskôr do 30.4.2016. Ak ste vykonali v minulom roku minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti môžete poukázať až 3% z dane (povinnou prílohou je potvrdenie od danej organizácie).

Fyzické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie sami, vyplnia naše údaje priamo do daňového priznania, ktoré odovzdajú najneskôr do 31.3.2016. Ak ste vykonali v minulom roku minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti môžete taktiež poukázať až 3% z dane (povinnou prílohou je potvrdenie od danej organizácie).

Právnické osoby uvedú naše údaje priamo v daňovom priznaní (daňové priznanie pre právnické osoby, časť IV. obsahuje kolónky na poukázanie % z dane) – pričom majú možnosť poukázať časť dane aj viacerým prijímateľom – najneskôr do 31.3.2016.
POZOR – ak právnická osoba v minulom roku nedarovala financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel, môže poukázať iba 1% z dane.

NOVINKOU (pre zamestnancov, fyzické aj právnické osoby) v tomto roku je možnosť zaslania údajov (meno, adresa/ názov, sídlo) určenému prijímateľovi, stačí zaškrtnúť súhlas so zaslaním údajov.

Podrobnejšie informácie o poukázaní % z dane nájdete na: http://rozhodni.sk/poukazatel/ , rovnako ako potrebné tlačivá: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/
 

 

Lucia Gavulová

riaditeľka nadácie
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

- riadenie nadácie
- programová a fundraisingová stratégia nadácie
- vzťahy s verejnosťou

 

 

 

Správna rada
 • Mgr. Bohdana Hromádková, vedúca oddelenia marketingu a tvorby programov, hovorkyňa SNG (predsedkyňa)
 • Alena Pániková, aktívna v neziskovom sektore, dlhodobo pôsobila ako riaditeľka Nadácie Otvorenej spoločnosti
 • Lucia Gregorová Stach, vedúca kurátorka Zbierok moderného a súčasného umenia v SNG 
 • Martin Barto, ekonomický stratég a bývalý viceguvernér NBS
 • JUDr. Zuzana Budská, advokátka
 • prof. Ilona Németh, DLA, umelkyňa a vysokoškolská pedagogička
 • Ing. Peter Petrička, podnikateľ a zberateľ umenia

 

Nadácia - Centrum súčasného umenia
Foundation - Center for Contemporary Arts
Kollárovo námestie 10
811 07 Bratislava

 

Kontaktná osoba: Christian Potiron, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


IČO: 30845165
DIČ: 2020851096