Bratislava Art Festival je v rekonštrukcii!

 

Počas šiestich rokov svojej existencie sa projekt BLAF zaradil medzi stabilné podujatia v kultúrnej ponuke Bratislavy. Domnievame sa však, že od jeho založenia sa doba a kultúrne potreby v meste zmenili. Rok 2016 prinesie začiatok transformácie podujatia: program sústredí do jedného dňa, je dramaturgicky užší, kladie dôraz na vzdelávacie aktivity a začína používať svoj názov len v plnom znení: Bratislava Art Festival. 

Ponúkame príležitosť vybrať sa na cestu za súčasným umením v 16 bratislavských galériach a múzeach umenia. Pripravili si pre vás množstvo komentovaných prehliadok, stretnutí s umelcami a workshopy. AJ tento rok je Bratislava Art Festival prepojený s medzinárodným projektom Biela noc. Ten sa začína o 19.00 hod., hneď po ukončení Bratislava Art Festivalu a prinesie do mesta množstvo súčasného umenia v podobe svetelných inštalácií (www.bielanoc.sk).

Významnou súčasťou tohto ročníka je hľadanie formátu nového festivalu súčasného umenia v Bratislave a to prostredníctvom semináru na tému „BLAF ako ďalej?“, ktorá sa uskutoční 14.3.2017 v Cafe Berlinka (SNG). Hoci je seminár primárne určený profesionálnemu publiku, zaujíma nás váš názor: ako vidíte vy diváci budúcnosť Bratislava Art Festivalu? Ozvite sa nám na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

 

Vstup je voľný.